top of page

najczęściej zadawane pytania

 • Jak mogę zapisać moje dziecko na zajęcia taneczne?
  Poprzez formularz na stronie internetowej: movearte.pl, który znajduje się w zakładce „zapisy i rezerwacje” pozycja "na zajęcia" lub telefonicznie pod numerem 511 760 809.
 • Czy przy zapisie należy wpłacić zaliczkę lub wpisowe?
  Nie, ale w wypadku rezygnacji z lekcji pokazowej bardzo prosimy o informację.
 • Czy można zapisać dziecko w trakcie roku szkolnego?
  Tak, dziecko można dopisać w każdym momencie trwania zajęć pod warunkiem, że w danej grupie są wolne miejsca. W celu uzykania takiej informacji prosimy o kontakt telefoniczny.
 • Czy jeżeli moje dziecko opuści zajęcia, czy jest możliwość ich odrobienia?"
  Tak, nieobecność można odrobić na podobnym kursie i zbliżonym poziomie w czasie 21 dni od pierwszej odbytej lekcji po nieobecności. W tym celu należy wypełnić formularz "odrabianie zajęć" dostępny w sekcji "zapisy i rezerwacje".
 • Czy jeżeli moje dziecko ma 2,5 roku, czy mogę je zapisać na zajęcia przeznaczone dla dzieci od 3 roku życia?"
  W przypadku dzieci 2-letnich zawsze doradzamy rodzicom, aby spróbowali przyjść na wybrane zajęcia razem z dzieckiem. Mogą Oni zostać na lekcji tańca, zobaczyć jak dziecko funkcjonuje w grupie i dopiero po niej, wraz z pedagogiem podjąc decyzję. Są dzieci, które już w wieku 2,5 letnie są gotowe na zajęcia ruchowe i takie które jeszcze potrzebują na to czasu.
 • Moje dziecko opuściło zajęcia. Czy mogę zapłacić mniej?
  Nie, płatność obejmuje realizację 4 zajęć tanecznych w miesiący, bez względu na obecność uczestnika. W przypadku opuszczenia zajęć, zachecamy do skorzystania z możliwości odrobienia zajęć.
 • Czy pierwsza lekcja tańca jest bezpłatna?
  Pierwsze zajęcia są bezpłatne dla nowych klientów w przypadku gdy zajęcia nie spełnią Państwa oczekiwań i po nich nie zostanie podpisana umowa.
 • Czy uczestnictwo w zajęciach można zawiesić?
  Tak, istnieje taka możliwość, jeżeli nieobecność będzie większa niż 4 tygodnie. Taką informację należy zgłosić mailowo na adres kontakt@movearte.pl. Jeśli nie otrzymamy takiej informacji, płatności za zajęcia będą nadal naliczane wedle ustalonych w umowie stawek.
 • Czy po podpisaniu umowy, mogę zrezygnować z zajęć?"
  Tak, naszą umowę można rozwiązać z miesięcznym okresem wypowiedzenia, ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w kórym została wypowiedziana umowa. Rezygnację z zajęć należy przesłać na podany w umowie adres e-mail (kontakt@movearte.pl).
 • Czy jeśli moje dziecko uczęszczało na wasze zajęcia w zeszłym roku to czy w roku  następnym tematy lekcji będą się powtarzać?
  Nie. Co roku w programie zajęć mamy nowe choreografie. Powtarzać mogą się zabawy taneczne i ćwiczenia techniczne, ale tylko niektóre. Staramy się, aby nasz program był ciągle dostosowywany do potrzeb grup na danym etapie rozwoju.
 • Czy na koniec roku szkolnego przygotujecie Państwo z dziećmi występ?
  Tak, zawsze na koniec roku dzieci występują ze swoją choreografią. Oprócz tego układany taneczne tworzone na zajęciach są prezentowane na zajęciach otwartych dla rodziców np. z okazji Świąt Bożego Narodzenia czy innych.
 • Czy dziecko, które nie uczestniczyło nigdy w podobnych kursach może brać udział w zajęciach?"
  Tak oczywiście. Każde dziecko ma potrzebę ruchu i przebywania w grupie. Zajęcia taneczną są świetną okazją do realizacji tej potrzeby.
 • Czy rodzic może wejść na zajęcia?
  Nie. Obecność rodziców rozprasza dzieci co utrudnia prowadzenie zajęć. W obecności rodzica dzieci czują się skrępowanie. To nic złego, podobnie reagują dorośli gdy ktoś ich obserwuje podczas wykonywania jeszcze nieskoordynowanych ruchów na kursie tańca. Rodziców zapraszamy dwa razy w roku na specjalne zajęcia pokazowe. Wyjątkiem są lekcje pokazowe dla osób chcących dołaczyć do grupy.
 • Jaki wybrać strój na zajęcia taneczne?
  Wygodny, w którym będziemy czuć się swobodnie. W przypadku grup dziecięcych obowiązują jednolite stroje, które są podstawą do kostiumu scenicznego (obowiązującego na występie czerwcowym oraz na lekcjach pokazowych dla rodziców w ciągu roku) Dlatego prosimy rodziców, aby przed rozpoczęciem zajęć nie kupowali specjalnych ubrań. Na początku kursu instruktor w porozumieniu z rodzicami zakupuje elementy kosiumów dla poszczególnych grup.
 • Czy można na miejscu za zajęcia zapłacić gotówką lub kartą?
  Niestety nie ma takiej możliwości. Na ten moment płatność za zajęcia odbywa się wyłącznie poprzez przelew bankowy.
 • Czy grupy taneczne biorą udział w turniejach i konkursach tanecznych?
  Tak, na sezon 2020/21 stworzyliśmy grupy turniejowe MoveArte Balet i MoveArte Jazz. Są to grupy, które w tygodniu będą uczestniczyć na zajęciach tanecznych oraz zajęciach z gimnastyki. Grupy te będą przedstawiały swoje choreografie na turniejach.
 • Jaka jest różnica pomiędzy grupą turniejową a nieturniejową?
  Grupy turniejowe to jednostki których celem będzie przygotowanie konkretnych choreografii i przedstawianie ich na turniejach i konkursach tanecznych. Osoby zapisane do grupy turniejowej będą uczeszczały poza zajęciamy tanecznymi na zajęcia z gimnastyki. Bycie członkiem grupy turniejowej wiąże się z większą odpowiedzialnościa i dodatkową pracą w domu z choreografią oraz udziałem w turniejach, czesto w weekendy.
 • Kiedy zacząć naukę pierwszego tańca?
  Z każdą parą pracujemy indywidualnie, dostosowujemy się do potrzeb pary młodej, dlatego czas nauki jest rozbieżny. Zazwyczaj doradzamy rozpoczęcie nauki choreografii ok. dwóch miesiący przed weselem. Jest to uzależnione także od ilości czasu, który para może poświęcić na spotkania i naukę. Zachęcamy do kontaktu, zawsze z chęcią doradzimy i pomożemy w zaplanowaniu kursu.
 • Jaką piosenkę wybrać na pierwszy taniec?
  Taką, która się Wam podoba i przede wszystkim kojarzy się z waszym związkiem. Jesteśmy w stanie przyciąć, skrócić lub dostosować tempo utworu, by było odpowiednie dla pary młodej.
 • Jakie są terminy lekcji indywidualnych?
  Lekcje dostosowujemy do naszych klientów. Jest również możliwość spotkania się weekendami.
 • Czy jest możliwość nauki konkretnej choreografii, którą znaleźliśmy na youtube?"
  Nie ma takiej możliwości. Szanujemy każdego twórcę, dlatego nie kopiujemy innych choreografii. Oczywiście zachęcamy, aby pary wysyłały nam choreografie, które się im podobają. Jest dla nas informacją w jakim klimacie mamy stworzyć układ. Tworzone przez nas choreografie są niepowtarzalne i układane na zamówienie klienta!
 • Kiedy najlepiej zapisać się na lekcje indywidualne?
  Najepiej zarezerwować sobie termin zajęć 4-5 miesiący przed datą wesela z racji tego że później może być problem z wolnymi godzinami.
bottom of page